Czas kwarantanny trwa

zakile

Czas kwarantanny trwa. Jestem w domu z bliskimi i… jest różnie. Przez większość czasu dobrze, nawet bardzo. Wszystko to, co już wspólnie wypracowaliśmy działa i przynosi nam dobre efekty. Robimy to, co jest do zrobienia i załatwiamy to, co jest do załatwienia. Spędzamy czas razem i osobno. Każdy tak, jak lubi i potrzebuje.

Wychodzą z nas anioły miłości, spokoju, ufności, troski, dobroci i radości. Ale czasami również demony irytacji, lęku, rozczarowania czy bezradności. W tym czasie szczególnie przydaje się umiejętność rozpoznawania i szanowania swoich oraz cudzych granic i prawdziwych potrzeb. A to nie zawsze jest proste i oczywiste. Ktoś może chcieć dobrze, starać się, uważać, a wyjdzie… różnie. Bo każdy jest inny, ma swoje przekonania, przyzwyczajenia i nawyki, które niekoniecznie służą naszemu oraz cudzemu zdrowiu i samopoczuciu.

Dbajmy o siebie w tym czasie szczególnie. Przyglądajmy się sobie uważnie i troskliwie. Rozmawiajmy o tym, co jest dobre i trudne. To wyjątkowa okazja na to, by zbliżyć się do samych siebie i swoich bliskich prawdziwie. Na tyle, na ile to jest potrzebne i możliwe. To okazja, by się zatrzymać, odpocząć, zmienić, rozwinąć i docenić to, kim jesteśmy i kogo mamy w pobliżu. To okazja, by zweryfikować swoje wartości i priorytety. To okazja, by cieszyć się swoim życiem i piękną wiosną.

Wszystkiego dobrego dla nas wszystkich :)

PS Zapraszam do lektury moich książek oraz na konsultacje, sesje terapeutyczne i ustawienia przez telefon lub online, za pomocą Skype’a. Ta forma pracy nie jest dla mnie nowością, praktykuję ją z powodzeniem już od około dziesięciu lat. Oferta tutaj

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Inspiracje i otagowano jako , , , , , , .
  • Zapraszam na konsultacje, sesje terapeutyczne i ustawienia, również przez telefon lub online, za pomocą Skype'a. Szczegóły tutaj

  • MOJE KSIĄŻKI

  • Co słychać na Facebooku?