Sesje

Serdecznie zapraszam na  konsultacje psychologiczne i sesje terapeutyczne, w tym również ONLINE (przez telefon lub Skype).

Oferta – tutaj

Czym różni się konsultacja psychologiczna od sesji terapeutycznej?

Konsultacja odbywa się zwykle podczas pierwszego spotkania, w trakcie którego rozmawiamy o trudnościach, z jakimi boryka się klient/ka i wspólnie zastanawiamy się nad formą pomocy i współpracy, która mogłaby być najbardziej adekwatna i skuteczna w danym przypadku. Konsultacja może przedłużyć się do 2-3 spotkań, których głównym celem jest bliższe przyjrzenie się swoim aktualnym trudnościom i lepsze zrozumienie siebie w obecnej sytuacji. Konsultacja może, ale nie musi, zakończyć się decyzją o rozpoczęciu dalszej współpracy. Warto podkreślić, że z odbycia samej konsultacji można uzyskać korzyści o charakterze terapeutyczno-rozwojowym. Sam fakt opowiedzenia o swoich aktualnych trudnościach bywa czasami pierwszą sytuacją, w której zostają one nazwane i przestają istnieć tylko w przestrzeni wewnętrznej danej osoby. Kiedy problem zostaje wypowiedziany na głos i nazwany, możemy łatwiej się do niego zdystansować oraz zyskać całkowicie nową perspektywę i przyjrzeć mu się ze strony, której nie byliśmy wcześniej świadomi. A wtedy, być może pojawią się pomysły i rozwiązania, które będzie można skutecznie zastosować i zmienić coś w swoim życiu na lepsze. Poza tym, często już sam kontakt z terapeutą ma działanie oczyszczające, leczące i transformujące.

Podczas sesji terapeutycznej odbywa się konkretna praca nad celami ustalonymi i zawartymi w tak zwanym kontrakcie pomiędzy klientem i terapeutą. Takimi celami mogą być na przykład:

 • uporządkowanie swoich spraw, priorytetów życiowych i zawodowych
 • uzyskanie poczucia równowagi wewnętrznej w sobie
 • poprawa relacji z rodzicem, partnerem, dzieckiem, szefem czy klientem
 • uwolnienie się od lęku, przygnębienia czy jakiegoś innego cierpienia emocjonalnego
 • poradzenie sobie z rozstaniem i utratą bliskiej osoby
 • uwolnienie się od jakiegoś symptomu czy bólu w ciele
 • odzyskanie witalności i radości w sobie
 • stać się człowiekiem szczęśliwym i spełnionym niezależnie od okoliczności

Sesje prowadzone są zwykle w dłuższym okresie, odbywają się w regularnych odstępach (nie częściej niż co dwa tygodnie) i ustalonym wymiarze czasu (50 min). Podczas tych sesji, pracujemy przede wszystkim nad tym, aby lepiej poznać i zrozumieć siebie, a także innych ludzi i to, jak funkcjonujemy w relacjach oraz różnych sferach swojego życia. Wspólnie przyglądamy się kłopotom i barierom, które stoją na drodze do dobrego samopoczucia, zdrowia, spełnienia w miłości, pracy i innych ważnych obszarach życia. Poszukujemy także skutecznych rozwiązań i możliwości ich wdrożenia w życie.

Od czego zależą efekty w terapii, rozwoju osobistym czy duchowym

Efekty na pewno zależą od kompetencji, doświadczenia i talentu terapeuty. Jednak, nikt nie zrobi niczego za nas. Dlatego decydujące znaczenie ma to, na ile jesteśmy zmotywowani do pracy nad sobą i przeprowadzania istotnych zmian, które poprawią jakość naszego życia i uwolnią nas od cierpienia. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że to nie stanie się od razu. I choć spektakularne rezultaty, na przykład po ustawieniu, zdarzają się, to gdy później nie zmieni się niczego w sobie i w życiu, to siła starych nawyków prawdopodobnie spowoduje, że problemy wrócą w poprzedniej albo innej formie. Czytaj więcej…

Zapraszam do kontaktu

 • Zapraszam na konsultacje, sesje terapeutyczne i ustawienia, również przez telefon lub online, za pomocą Skype'a. Szczegóły tutaj

 • MOJE KSIĄŻKI

 • Co słychać na Facebooku?