Książki

okladka-wewnetrzna-przemianaA5

To książka o przemianie wewnętrznej, w relacjach i systemie rodzinnym. Są w niej ćwiczenia, przykłady z mojej praktyki terapeutyczno-rozwojowej i wiele różnych, także filmowych, inspiracji. A to wszystko po to, by zachęcić Czytelników do głębszego odkrywania, poznawania i rozumienia siebie oraz innych ludzi.

Nie jest to jednak książka naukowa czy metodyczna, opisu­jąca krok po kroku działania, które należy podjąć, by dotrzeć do wewnętrznej pełni i zmienić swoje życie na lepsze. Nie, to nie jest taka książka, choć można znaleźć w niej także sporo konkretnych informacji z obszaru psychologii i psychoterapii. Droga każdego człowieka jest inna i nie istnieje uniwersalny przepis na rozwój i szczęście dla każdego.

To zbiór wielu moich doświadczeń, które wierzę, że mogą przydać się także innym ludziom. Tę książkę pisało mi się lekko i bez żadnych założeń. A wszystkie rozdziały i podroz­działy ułożyły się w pewną całość, której ani wcześniej nie przewidziałam, ani nie zaplanowałam. Książka jest skierowa­na głównie do kobiet, choć poruszyłam w niej kwestie, które dotyczą nas wszystkich.

Życzę wielu sukcesów na drodze przemiany wewnętrznej i zmian na lepsze,

Katarzyna H. Kowalska


skuteczny_coaching_dla_zaawansowanych-kowalska

To książka o podróży w głąb siebie, pełna trudnych myśli, emocji i zdarzeń, które udało się wnikliwie rozpoznać i skutecznie sobie z nimi poradzić. To opowieść pełna rzeczywistych przykładów zmagania się ze sobą oraz z życiem obfitującym w niespodzianki chciane i niepożądane. Uwaga, spotkasz się tutaj z niejednym „obcym” w sobie. Dowiesz się, czym w istocie jest mobbing, jak groźna może być krytyka i jak trudno jest właściwie oceniać innych. Uświadomisz sobie także, o czym informuje Cię dany symptom w ciele, i poznasz potencjalny powód, dla którego sięgasz wciąż po słodycze, pochłaniając ich groźną dla siebie ilość. Przy kolejnej okazji zrozumiesz, czym jest poczucie winy i jakie są jego przyczyny. Odkryjesz również lekarstwo na kryzys, a potem spojrzysz uważnie w lustro i zobaczysz w nim siebie, takiego jakim jesteś i jakim naprawdę siebie widzisz. Spotkasz też pewną „superkobietę” i porozmawiasz ze sobą po męsku… I tak przejdziesz drogę pełną wrażeń „od samotności do prawdziwej bliskości”. A wszystko po to, by w pełni zrozumieć i poczuć, że życie jest naprawdę piękne.


skuteczny_coaching-kowalska

 • Coach najlepszym przyjacielem, czyli daj się zainspirować
 • Stres i sens życia, czyli od rozmowy z prezesem do prawdziwej pewności siebie
 • W zgodzie z samym sobą, czyli trzeźwe spojrzenie na sprawy prywatne i zawodowe

Każda zmiana zachodząca w ludzkim życiu – zarówno ta planowana, jak i nadchodząca znienacka – rodzi w nas lęk i niepokój. Tymczasem osiąganie kolejnych, ambitnych i dalekosiężnych celów zawsze wiąże się z dokonywaniem zmian, podejmowaniem trudnych decyzji i radzeniem sobie z ich konsekwencjami. W chwilach zwątpienia, na życiowym zakręcie czy rozdrożu wszyscy potrzebują wsparcia, dobrego przykładu, inspiracji, a czasem choćby życzliwego słowa i szczerej porady. Tego wszystkiego można oczywiście oczekiwać od rodziny i przyjaciół, ale często bywa nam potrzebny ktoś z zewnątrz, kto spojrzy na nasze problemy z nowej perspektywy i delikatnie skieruje nas we właściwą stronę. Na tym właśnie polega rola coacha — choć trzeba pamiętać, że taka osoba jest tylko towarzyszem podróży, a istotnych zmian we własnym życiu musimy dokonać sami.

Jeśli w Twoim życiu zapanował chaos lub pragniesz dokonać w nim zmiany na lepsze, a także jeśli zawodowo zajmujesz się coachingiem, to wymarzona pozycja dla Ciebie. W książce tej znajdziesz mnóstwo rzetelnych wiadomości i refleksji na temat coachingu oraz rozmaitych technik przydatnych podczas praktyki coacha. Autorka (od lat zajmująca się tą dziedziną) przytacza tu konkretne przykłady, zapisy własnych rozmów i sesji coachingowych, a jej głównym celem jest pokazanie wartości coachingu w codziennym działaniu. Dowiesz się, jak pomóc innym rozwiązać konkretne, życiowe problemy, jak motywować i inspirować, jak uczyć asertywności. Zrozumiesz, dlaczego warto praktykować auto-coaching. To cenna wiedza, która prędzej czy później z pewnością Ci się przyda.

 • Coach najlepszym przyjacielem
 • Jedyna pewna rzecz – zmiana
 • Stres i sens życia
 • Praca i kariera w zgodzie ze sobą
 • Sprawy damsko-męskie

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*


 • Zapraszam na ustawienia systemowe i diagnostykę biopola online - przez telefon w Polsce lub Messenger czy WhatsApp z zagranicy. Pracuję zdalnie od kilkunastu lat. Szczegóły tutaj

 • Co słychać na Facebooku?

 • MOJE KSIĄŻKI