Ustawienia systemowe w biznesie i organizacjach

ustawienia-systemowe-w-biznesie-i-organizacjach

Co sprawia, że organizacja jest zdrowa? Jakie warunki muszą zostać spełnione, by organizacja była zdrowa? „Zdrowa”, to znaczy, że jej pracownicy dobrze się czują i mogą efektywnie pracować. To znaczy również, że organizacja wypełnia zadania społeczne i że istnieje ożywiona wymiana zarówno wewnątrz niej samej, jak i między nią a światem zewnętrznym. Skrótowo rzecz ujmując: „zdrowa organizacja” to miejsce, w którym naprawdę chce się pracować.

Jan Jacob Stam

Ustawienia systemowe Berta Hellingera zyskują coraz większe uznanie i zastosowanie w szeroko pojętym BIZNESIE. Tak się dzieje głównie w krajach Europy Zachodniej, w Polsce jest to wciąż bardzo świeży temat.

W 2010 roku ukazała się w naszym kraju książka Jana Jacoba Stama Ustawienia systemowe w biznesie i organizacjach. Gorąco polecam lekturę tej pozycji wszystkim osobom, które są zainteresowane tym tematem. Jej autor, w bardzo przystępny i klarowny sposób podaje i opisuje konkretne przykłady problemów biznesowych, które można rozwiązać korzystając z metody ustawień systemowych.

Jak pisze: Ta niewielka książka ma być przewodnikiem po świecie pracy i organizacji napisanym z systemowego punktu widzenia.


Zob. Jan Jacob Stam, Ustawienia systemowe w biznesie i organizacjach, Wyd. Czarna Owca: Warszawa 2010

Ten wpis umieszczono w kategorii Inspiracje.
  • Zapraszam na ustawienia systemowe i diagnostykę biopola online - przez telefon w Polsce lub Messenger czy WhatsApp z zagranicy. Pracuję zdalnie od kilkunastu lat. Szczegóły tutaj

  • Co słychać na Facebooku?

  • MOJE KSIĄŻKI