Wiosenne porządki i przemiana duszy

FB_IMG_1650947232563

Dla przyszłości najważniejszy jest stan wewnętrzny i najważniejsze ziarna znajdują się w duszy. Jaka będzie nasza dusza, taki będzie nasz los.

— Siergiej Łazariew

Wiosna coraz bliżej i wiele osób robi porządki w swoim domu. W naszej kulturze wiele wagi przykłada się do tego, co na zewnątrz, natomiast porządki wewnętrzne nie są zbyt popularne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo one są istotne i jaki ogromny wpływ wywierają na nasze życie. Wiosna to czas budzenia się i odradzania do nowego życia. Im bardziej zadbamy o swoją duszę właśnie teraz, tym lepsze plony zbierzemy w przyszłości. „Co zasiejesz, to zbierzesz”. To przysłowie ma naprawdę głęboki sens i zawsze się sprawdza.

Wschodni mędrcy mawiają, że „to co wewnątrz, to na zewnątrz”. Od lat zgłębiam to w sobie i rozwijam, dochodząc do podobnych wniosków. Im większą troską obejmujemy nasze wnętrze, tym lepsze efekty zbieramy w życiu osobistym i zawodowym. Nasza dusza, umysł i ciało mają określone cele, potrzeby, możliwości i rytmy funkcjonowania, które trzeba znać i respektować, by żyć zdrowo i szczęśliwie.

Tu nie da się niczego oszukać czy jakoś sztucznie przyspieszyć. Choć oczywiście są na to sposoby w postaci różnych środków, metod czy zachowań, które pobudzają do działania i dają chwilową przyjemność kosztem nadmiernego wyczerpywania się strategicznych zasobów znajdujących się w naszym wnętrzu. A to, prędzej czy później odbija się negatywnie na samopoczuciu, zdrowiu, pracy czy relacjach z innymi ludźmi. Po prostu, wszystko co istnieje dąży do równowagi więc jakiekolwiek zaburzenia i nadmierne odchylenia od niej prowadzą do fizycznego, psychicznego czy emocjonalnego wyniszczenia.

Człowiek jest istotą wielowymiarową, dlatego tak ważna jest troska nie tylko o to, co widać, ale również o to, co ukrywa się na głębszym poziomie. Bo właśnie to w głównej mierze kształtuje nasze życie. Co więcej, wpływa również na życie naszych potomków, krewnych i innych ludzi, z którymi się stykamy.

Dlatego warto, naprawdę warto robić regularne porządki w swoim wnętrzu i zmieniać się krok po kroku, by żyć i cieszyć się coraz większą harmonią i szczęściem w sobie, relacjach z innymi ludźmi i światem, który nas otacza.

Ten wpis umieszczono w kategorii Inspiracje i otagowano jako , , , , , , , , , , .
  • Zapraszam na ustawienia systemowe i diagnostykę biopola online - przez telefon w Polsce lub Messenger czy WhatsApp z zagranicy. Pracuję zdalnie od kilkunastu lat. Szczegóły tutaj

  • Co słychać na Facebooku?

  • MOJE KSIĄŻKI